Який закордонний паспорт краще зробити біометричний або звичайний?

Донедавна недосяжною мрією українського туриста був біометричний паспорт, який визнають усі країни світу. Втім, після його введення, виникає питання – який закордонний паспорт краще зробити, біометричний або звичайний?

Відмінності біометричного документа, що називається, у наявності – в обкладинку тут зашитий спеціальний чіп, в якому міститься фото власника, а також особисті дані і відбитки пальців, цифровий підпис.

Новий документ дозволяє окрім звичайної інформації, дублюючої друковані дані документа, вносити також і додаткові дані – мова йде не тільки про унікальні для кожної людини відбитків пальців, фрагмент запису голосу, дані про сітківку ока та іншу інформацію, яка ускладнить використання паспорта третіми особами.

Що таке біометричний паспорт?

Від стандартної синьою кніжечі біопаспорт відрізняється, насамперед, наявністю чіпа в обкладинці, а також зміненої першою сторінкою. Відзначимо, що введено новий біодокумент в рамках інтеграції України з ЄС.

Біометричний закордонний паспорт – це стандартна книжечка синього кольору з 32 сторінками, головна відмінність – наявність електронного чіпа, вшитого в обкладинку паспорта.

Сьогодні на прикордонних пунктах всіх розвинених світових країн використовуються спеціальні комп’ютери, сканери яких дозволяють зчитати інформацію з електронного носія. Завдяки новітньому обладнанню вдається вважати пропорції обличчя держателя паспорта, визначити відстань між очима, губами і носом, а також порівняти їх з фотографією, зашитою в чіп.

Біометричний паспорт або закордонний паспорт?

Для максимальної гарантії збереження особистих даних рекомендується оформляти біометричний паспорт. Крім стандартного переліку документів і процедур, буде потрібно зняти відбитки, поставити цифровий підпис і сфотографуватися у інспектора в кабінеті.

documenti.kiev.ua