Перечень документов для биометрического загранпаспорта

Варто відзначити, що документи на біометричний закордонний паспорт України приймає з початку поточного року. Акцент зробимо на те, що документи, видані в нашій стрении для перетину кордону, як і раніше будуть дійсні до кінця їх терміну дії, а громадянин, при бажанні, може отримати другий документ для виїзду за межі країни.

Напевно читачеві буде цікаво дізнатися, що нові документи вводяться в рамках підписаної угоди про асоціацію з ЄС. Таким чином, біометричні паспорти стануть першим кроком для скасування візового режиму.
Отже, для успішного оформлення заграна, буде потрібно надати такий список документів на біометричний паспорт. У даному контексті, йдеться про такі папери:

  • Анкета на біометричний паспорт (заповнити її можна як особисто у відділенні, так і онлайн
  • Паспорт громадянина України (для тих осіб, які досягли 16-річного віку).
  • ІПН
  • Військовий квиток або довідка з військкомату, яка підтверджує, що призовник може виїхати за межі країни (потрібно тільки хлопцям, віком до 25 років).
  • Після прийому документів потрібно принести квитанції про оплату послуг ОВІР
  • Фотографія, електронний підпис і відбитки пальців беруться в кабінеті у інспектора.

Зауважимо, що крім списку паперів для біометричного закордонного паспорта на ще одне нововведення – присутній ініціатива законодавця, продиктована новими правилами перетину кордону. Отже, оформлення дитячого проїзного або вписування дитини в документ батьків більше неможливо. Щоб перетнути кордон, неповнолітнім потрібно отримати свій власний біометричний документ. Дитячий документ діє 4 роки і оформляється до 16 років, а з 17 можна оформити біометричний паспорт на 10 років зі згодою обох батьків.

documenti.kiev.ua