Правила отримання закордонного паспорта в Україні

Процедура отримання закордонного паспорта передбачає, що право подачі документів на отримання документа мають громадяни, які досягли 18-річного віку. Оформити паспорт з 17 років можна лише за наявності нотаріально завіреного дозволу від батьків.

Якщо людина проживає за межами країни, то подати документи на отримання можна з 16 років. А ось проживають на території не визнають дитячі проїзні або записи в паспорти батьків країн діти можу оформляти закордонний паспорт в будь-якому віці.

Для дітей процедура оформлення закордонного паспорта подібна, однак вимагає участі батьків (діти, які проживають в Україні). Термін дії дитячого паспорта – 4 роки.

Процедура оформлення закордонного паспорта в Україні

Подати документи на отримання паспорта відтепер можна в будь-якому центрі видачі паспортних документів, незалежно від прописки. Також подати документи можна в територіальних ВВІРах.

Всього центрів в Україні 4 – один розташовується в Харкові, один розташований у Львові, а також 2 центру знаходяться в Києві.

Порядок оформлення закордонного паспорта

Перше, що потрібно надати працівникам служби – це громадянський паспорт громадянина України, оформити документ без нього неможливо. У паспорті повинен бути штамп про прописку, при необхідності, своєчасно вклеєні фото (в 25 і 45 років).

Також правила отримання закордонного паспорта в Україні передбачають необхідність надання ІПН, причому ПІБ в довідці про присвоєння податкового номера повинні збігатися з даними, які містяться в паспорті. Без ІПН держава оформляє паспорт тільки громадянам, які відмовилися з релігійних причин від коду, про це повинна бути відповідна відмітка в паспорті.

Старий закордонний паспорт при його наявності. У разі якщо паспорт закінчився, то інспектор анулює документ і відправить на знищення, якщо ж в документі є відкриті візи або ще є вільне місце – можна мати 2 документа за законами України.

За чинним законодавством, заяву про видачу закордонного паспорта буде розглянуто співробітниками державної служби за один місяць з дня подачі документів.

Якщо потрібно термінове виготовлення паспорта, буде потрібно сплатити державне мито – у такому випадку, терміни можна скоротити до десяти днів.

Закони України дозволяють у виняткових випадках ще прискорити оформлення паспорта – при необхідності термінового лікування громадянина, супроводжуючої його особи, а також у разі смерті проживає за кордоном родича.

documenti.kiev.ua